Uncategorized

Koszula męska dla Ciebie

            Podstawowym elementem wyposażenia męskiej szafy jest klasyczna koszula. To część ubioru, która w modzie męskiej ma pierwszoplanowe znaczenie. Od lat była przywilejem wyłącznie dla mężczyzn. Przez epoki ulegała licznym modyfikacjom, ponieważ na początku była ściśle ukrywaną bielizną. Zmianom także ulegała jej długość. Dla mniej majętnych była zwykłym ubiorem codziennym. Koszule szyte były z lnów oraz bawełnianych płócien. Upłynęło wiele czasu by móc tytułować je kwintesencją elegancji. W drodze ewolucji stały się pierwszą warstwą ubioru, która mogła być widoczna dzięki kamizelkom i kaftanom. Ówczesne koszule były bardzo strojne. Często były zdobione złotą lub srebrną nitką. W miarę rozwoju mody męskiej coraz częściej stawiano jednak na skromność w ubiorze. Zaczęły upowszechniać się bardziej stonowane materiały, które zastąpiły zdobne jedwabie i satyny.

            Współczesna koszula męska stała się powszechna także dzięki wynalezieniu krochmalu. Na wygodę koszuli wpłynęły sztywne kołnierzyki oraz zapięcia na guziki. Śnieżnobiałe koszule są wyrazem największej elegancji. Współczesne modele posiadają długie rękawy oraz zapięcia na guziki. Biała koszula może uchodzić za nudną. Nic bardziej mylnego. Oryginalnego charakteru dodają jej kołnierzyki w kształtach dopasowanych do owalu męskiej twarzy. Najbardziej pasujące do muchy są kołnierzyki półwłoskie, a te charakteryzujące się najwyższym stopniem formalności to kołnierzyki łamane. Należy zestawiać je z koszulami do smokingów i fraków. W stylu biznesowym świetnie sprawdzają się kołnierzyki zapinane na guziki. Nietuzinkową propozycją są kołnierzyki ze stójką, które należy nosić bez krawatu.

            Jeśli chodzi o kroje koszul męskich, panowie również mają znakomity wybór. Uniwersalna i wygodna koszula powinna być drugą skórą i gwarantować najwyższą swobodę. Stawiamy na naturalne tkaniny, które posłużą wiele lat. Domieszki elastycznych włókien pozwalają na bardziej wyszczuplone kroje oraz są szczególnie cenione przez panów o nieregularnych sylwetkach. Wyróżniamy m.in. pożądane kroje slim fit. Wyszczuplone sylwetki koszul są hitem, ponieważ podkreślają męską sylwetkę nadając jej lekkości. Kolosalne znaczenie mają używane tkaniny. Tutaj wybór jest wręcz nieograniczony. Z łatwością można wybrać abstrakcyjne wzory geometryczne lub bardziej subtelne wzory w kropki. Biorąc pod uwagę okazję możemy stawiać na mniej lub bardziej dostrzegalny mikrowzór na tkaninie. Jesienią warto zainteresować się dzianinowymi koszulami w stylu casualowym, które razem z podwiniętymi rękawami stanowią świetną bazę do weekendowej stylizacji.

            Wielu mężczyzn wciąż szuka swojego ideału białej koszuli. Zasadnicze są: materiał, kolor, krój i kołnierzyk. W ofercie marki Lavard panowie znajdą eleganckie koszule męskie. Białe i błękitne modele idealnie pasują do stylizacji biznesowych. Swoich fanów znajdą także unikatowe abstrakcyjne desenie. Dzięki zróżnicowanym krojom wszyscy Panowie z pewnością stworzą funkcjonalne zestawy casualowe. Zapraszamy do skorzystania z atrakcyjnej oferty oraz promocji marki Lavard.